اثر مرکب : کتابی برای موفقیت در زندگی

28 فروردین 1397

اگر بدانید برایان تریسی بر روی جلد کتاب نوشته: این کتاب گنجینه‌ای‌ست از ایده‌ها برای رسیدن به موفقیت‌هایی بزرگ‌تر از آن‌چه تاکنون فکر می‌کردید که ممکن است و اگر بگویم پیش‌گفتار کتاب را آنتونی رابینز بزرگ نوشته و نوشتن پیش‌گفتار این کتاب را افتخاری برای خود دانسته است، چطور؟ آیا همه این‌ها دلیلی نمی‌شود که بی‌درنگ این کتاب را بخرید و بخوانید تا ببینید از چه چیزی سخن می‌گوید؟

نظرتان درباره کتابی Ú©Ù‡ در فهرست نیویورک‌تایمز، یو‌اِس‌اِی‌تودی Ùˆ وال‌استریت ژورنال چندین هفته را صدرنشین پُرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا بوده چیست؟


البته، بزرگان دیگری نیز این کتاب را تحسین کرده‌اند Ùˆ مطالعه دقیق Ùˆ چندباره آن را به همگان توصیه کرده‌اند، اساتیدی همچون جک کنفیلد، دیوید باخ، جفری گیتومر، جان سی مکسول، تی هارو اکر، هاروی Ù…Ú© کی، رابین شارما Ùˆ…
دارن هاردی Ù…ÛŒ‌گوید: مهم نیست Ú†Ù‡ چیزی یاد Ù…ÛŒ‌گیرید یا از Ú†Ù‡ استراتژی Ùˆ تاکتیکی استفاده Ù…ÛŒ‌کنید، موفقیت درنتیجه اثر مرکب به دست Ù…ÛŒ‌آید.
کتاب اثر مرکب، آغاز جهشی است در زندگی، موفقیت Ùˆ درآمد شما…

یادداشت ناشر آمریکایی

آیا دنبال کسب موفقیت هستید؟
Ùˆ Ù…ÛŒ‌خواهید از آن‌Ú†Ù‡ Ú©Ù‡ امروز هستید، موفق‌تر شوید؟
حتی موفق‌تر از آن‌Ú†Ù‡ تابه‌حال تصور Ù…ÛŒ‌کردید Ú©Ù‡ امکان دارد؟
این کتاب در همین زمینه است.
به‌دست آوردنِ موفقیتی فراتر از تصور.
هیچ‌گونه تقلب Ùˆ اغراقی در کار نیست. این کتاب، فقط دربردارنده حقایقی‌ست Ú©Ù‡ برای رسیدن به موفقیت به آن‌ها نیاز دارید. نویسنده این کتاب، دارن هاردی، به عنوان ناشر مجله موفقیت، تمامی این مطالب را شنیده Ùˆ دیده است Ùˆ خیلی از آن‌ها را هم تجربه کرده است. این کتاب از اصول اساسی کسب موفقیت پرده برمی‌دارد. اثر مرکب شامل عصاره‌ای‌ست از آن‌Ú†Ù‡ Ú©Ù‡ هر فرد جویای موفقیت، برای کسب موفقیت خارق‌العاده، باید بداند، به آن‌ها عمل کند Ùˆ در آن‌ها مهارت پیدا کند. در این کتاب استراتژی‌هایی خواهید یافت درباره این‌Ú©Ù‡:
• چگونه، همیشه برنده شوید! بهترین استراتژی برای رسیدن به هر هدفی Ùˆ پیروز شدن بر هر رقیبی، حتی اگر آن‌ها باهوش‌تر، با استعدادتر Ùˆ با تجربه‌تر از شما باشند.
• از بین بردن عادت‌های بدی Ú©Ù‡ مانع پیشرفت‌تان Ù…ÛŒ‌شوند (ممکن است از بعضی از این عادت‌ها بی‌خبر باشید!).
• بدون دردسر Ùˆ ناراحتی، برخی از اصول کلیدیِ مورد نیاز برای پیشرفت‌های بزرگ Ùˆ مهم را در خودتان نهادینه کنید.
• نکات کلیدی واقعی Ùˆ پایدار برای انگیزش؛ چگونه خودتان را ترغیب به انجام کارهایی کنید Ú©Ù‡ انجام آن‌ها را دوست ندارید.
• به دست آوردن نیروی گریزان Ùˆ فوق‌العاده تکانش. اگر این نیرو را به دست آورید، غیر قابل توقف خواهید شد.
• اسرار شتاب‌دهنده افراد فوق‌العاده موفق. آیا آن‌ها از یک برتری ناعادلانه برخوردارند؟ بله، آن‌ها یک برتری ناعادلانه دارند Ùˆ حالا شما هم Ù…ÛŒ‌توانید آن را داشته باشید!
اگر به طور جدی دنبال داشتنِ یک زندگی فوق‌العاده هستید، از قدرت اثر مرکب برای خلق موفقیتی Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌خواهید، استفاده کنید! شما باید همین امروز سفرتان را شروع کنید!

دارن هاردی کیست؟
دارن هاردی، ناشر Ùˆ دبیر تحریریه مجله موفقیت، روی همان صندلی نشسته است Ú©Ù‡ پیش از این بزرگانی همچون دبلیو کلمنت استون Ùˆ ناپلئون هیل بر آن نشسته بودند. دارن، حدود شانزده سال است Ú©Ù‡ جزو سرآمدان صنعت موفقیت Ùˆ پیشرفت شخصی‌ست. خودِ دارن، نتیجه به کار بردن همان اصولی‌ست Ú©Ù‡ در اثر مرکب از آن‌ها پرده‌برداری Ù…ÛŒ‌کند.
به عنوان یک کارآفرین، او در هجده سالگی درآمدی صد هزار دلاری داشت Ùˆ در بیست Ùˆ چهار سالگی به درآمدی بالغ بر یک میلیون دلار در سال رسید. در بیست Ùˆ هفت سالگی مالک شرکتی با درآمد سالانه ÛµÛ° میلیون دلار بود. او هزاران کارآفرین را راهنمایی کرده، به بسیاری از شرکت‌ها Ùˆ موسسه‌های بزرگ مشاوره داده Ùˆ عضو هیات مدیره چندین شرکت مختلف Ùˆ سازمان‌های غیرانتفاعی متعدد است.
دارن، به عنوان ناشر Ùˆ دبیر تحریریه مجله موفقیت، در موقعیت منحصربه‌فردی قرار دارد Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌تواند با کارشناسان پیشرو Ùˆ برجسته حوزه موفقیت Ùˆ پیشرفت شخصی مصاحبه کند Ùˆ بر این لیست بیفزایید بسیاری از برترین مدیران عامل، کارآفرینان تحول‌آفرین، ورزشکاران فوق‌ستاره، هنرمندان برجسته Ùˆ قهرمانان المپیک Ú©Ù‡ در این مصاحبه‌ها از رازهای موفقیت فوق‌العاده آن‌ها پرده برمی‌دارد Ùˆ آن را در اختیار عموم قرار Ù…ÛŒ‌دهد. اشتیاق Ùˆ علاقه شدید دارن به موفقیت Ùˆ پیشرفت شخصی، هسته اصلی کسب‌وکار Ùˆ فلسفه زندگی او را تشکیل Ù…ÛŒ‌دهد. او خودش را متعهد Ù…ÛŒ‌بیند Ú©Ù‡ به دیگران در دستیابی به توانایی‌های بالقوه‌شان Ú©Ù…Ú© کند تا زندگی غنی‌تر Ùˆ کامل‌تری را تجربه کنند.

هشدار دارن هاردی به خوانندگان کتاب
عناوین فصل‌های این کتاب، ساده به نظر Ù…ÛŒ‌رسند. یادتان باشد، امروزه استراتژی‌های موفقیت، دیگر راز نیستند، بلکه خیلی‌ها آن‌ها را نادیده Ù…ÛŒ‌گیرند.
آیا فکر Ù…ÛŒ‌کنید Ú©Ù‡ قبلا رازهای موفقیت را یاد گرفته‌اید؟ دیگران هم این رازها را Ù…ÛŒ‌دانند. اما وقتی استراتژی‌های موجود در این کتاب را به ترتیب به کار بندید، درآمدتان، زندگی‌تان Ùˆ موفقیت‌تان دیگر مثل قبل نخواهد بود. به عنوان ناشر مجله موفقیت، من تمام این‌ها را دیده‌ام. هیچ چیزی مثل قدرت اثر مرکبِ اقدامات ساده‌ای Ú©Ù‡ در طول زمان، درست انجام شده‌اند، موثر نیست.
این کتاب راه‌حلی واقعی‌ست برای چیزهایی Ú©Ù‡ برای کسب موفقیت‌های بزرگ در زندگی‌تان به آن‌ها نیاز دارید. هر چیزی Ú©Ù‡ رویای‌اش را دارید، اشتیاق‌اش را دارید یا هدف‌تان در زندگی‌ست، در کتاب پیش روی‌تان برنامه‌ای برای کسب تمام آن‌ها یافت Ù…ÛŒ‌شود. این کتاب را بخوانید Ùˆ اجازه دهید تا دنیای‌تان را متحول کند.

بخشی از مقدمه کتاب
ما دائم با ادعاهای مهیجِ فزاینده‌ای درباره پولدار شدن، خوش‌اندام شدن، جوان‌تر شدن، جذاب‌تر شدن Ùˆ… بمباران Ù…ÛŒ‌شویم Ùˆ معمولن همه آن‌ها ادعاهایی یک‌شبه با تلاش Ú©Ù… Ùˆ پرداخت مثلن فقط Û¹Ûµ/Û³Û¹ دلار هستند. این پیام‌های بازاریابی تکراری، احساس Ùˆ درک ما را درباره آنچه Ú©Ù‡ برای رسیدن به موفقیت لازم است، تحریف Ù…ÛŒ‌کنند. ما بینش‌مان را درباره اصول ساده اما عمیقی Ú©Ù‡ برای موفقیت لازم Ùˆ ضروری هستند، از دست داده‌ایم.
من از این موضوع، خسته Ùˆ کلافه شده‌ام. دیگر نمی‌توانم کنار بنشینم Ùˆ ببینم Ú©Ù‡ این پیام‌های بی‌معنی Ùˆ نابخردانه، مردم را منحرف Ù…ÛŒ‌کنند. من این کتاب را به این خاطر نوشتم Ú©Ù‡ شما را برگردانم به اصول اولیه. Ù…ÛŒ‌خواهم به شما Ú©Ù…Ú© کنم تا از این اغتشاش Ùˆ درهم‌ریختگی خلاص شوید Ùˆ روی همان اصول اساسی تمرکز کنید Ú©Ù‡ واقعا مهم هستند.
Ù…ÛŒ‌خواهم به شما یاد دهم Ú©Ù‡ چگونه قدرت اثر مرکب را مهار کنید؛ همان سیستم‌عاملی Ú©Ù‡ زندگی شما را اداره Ù…ÛŒ‌کند؛ Ú†Ù‡
در جهت بهترشدن Ùˆ Ú†Ù‡ در جهت بدترشدن. اگر از این سیستم به نفع خودتان استفاده کنید، واقعا Ù…ÛŒ‌توانید تحولات چشمگیری را در زندگی‌تان به وجود آورید. احتمالا این جمله را شنیده‌اید: به هر چیزی Ú©Ù‡ به آن فکر کنید، Ù…ÛŒ‌توانید برسید. خُب، البته فقط در صورتی Ú©Ù‡ بدانید چگونه. اثر مرکب راهنمایی عملی‌ست Ú©Ù‡ به شما یاد Ù…ÛŒ‌دهد چگونه در استفاده از این سیستم مهارت پیدا کنید. وقتی ماهر شوید، دیگر هیچ چیزی یا هیچ هدفی وجود ندارد Ú©Ù‡ نتوانید آن را به دست آورید.
اما باید به یاد داشته باشید Ú©Ù‡ کسب موفقیت، سخت است. این فرآیند پُر زحمت، ملال‌آور Ùˆ بعضی‌وقت‌ها حتی خسته‌کننده است. پولدار شدن، نافذ Ùˆ جهانی شدن در رشته Ùˆ زمینه خودتان، آهسته Ùˆ دشوار اتفاق Ù…ÛŒ‌افتد. اشتباه برداشت نکنید؛ با پیروی از این اصول Ùˆ مراحل، تقریبن بلافاصله نتایج آن را در زندگی‌تان Ù…ÛŒ‌بینید. ولی اگر از کار، نظم Ùˆ تعهد گریزان هستید، همان بهتر پای تلویزیون بنشینید Ùˆ به تبلیغاتی Ú©Ù‡ سرشار از شعارها Ùˆ وعده‌های موفقیت یک‌شبه مشتری‌پسند هستند، امید بندید؛ البته اگر یک کارت اعتباری پُر از پول دارید.
یادتان باشد Ú©Ù‡ شما همین حالا تقریبا تمام چیزهایی را Ú©Ù‡ برای موفقیت Ù…ÛŒ‌خواهید، Ù…ÛŒ‌دانید. شما به یادگیری چیزهای بیش‌تر، احتیاجی ندارید. اگر Ú©Ù„ چیزی Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌خواهیم داشتنِ اطلاعات بیش‌تر بود، پس هرکسی Ú©Ù‡ به اینترنت دسترسی دارد، باید در یک عمارت مجلل زندگی کند Ùˆ عضلاتی پولادین داشته Ùˆ کاملن خوشحال Ùˆ سعادتمند باشد. اطلاعات جدید یا بیش‌تر، چیزی نیست Ú©Ù‡ شما به آن احتیاج دارید، بلکه شما یک برنامه عملی جدید Ù…ÛŒ‌خواهید. وقت آن رسیده Ú©Ù‡ رفتارها Ùˆ عادت‌های جدیدی را در خودتان خلق کنید Ú©Ù‡ شما را از کارشکنی Ùˆ خرابکاری، دور کند Ùˆ ببرد به سمت موفقیت. رسیدن به موفقیت به همین سادگی‌ست.


سخن آخر
از جهاتی، کتاب «Ø§Ø«Ø± مرکب» نوشته «Ø¯Ø§Ø±Ù† هاردی» را Ù…ÛŒ‌توان جان کلام کتاب‌هایی دانست Ú©Ù‡ در دهه‌های گذشته در زمینه توانمندسازی Ùˆ رسیدن به موفقیت منتشر شده‌اند. شاید به همین خاطر باشد Ú©Ù‡ شماری از نام‌آورترین اساتید جهانی این رشته، نظرشان را در مورد این کتاب نوشته‌اند Ùˆ همگان را به مطالعه دقیق Ùˆ حتی چندباره آن دعوت کرده‌اند. فلسفه Ùˆ تفکر پشت این کتاب، Ù…ÛŒ‌تواند به حدی اثرگذار شود Ùˆ تحول ایجاد کند Ú©Ù‡ هیچ بعید نیست در سال‌های آینده گروه‌هایی در فضاهای آنلاین Ùˆ آفلاین Ø´Ú©Ù„ بگیرند Ú©Ù‡ حامل اندیشه اثر مرکب باشند.
Ù…ÛŒ‌گویند «Ø®Ø´Øª اول Ú†Ùˆ نهد معمار، کج/ تا ثریا Ù…ÛŒ‌رود دیوار، کج» Ú©Ù‡ متضاد آن از جنبه راستی Ùˆ درستی هم صادق است Ùˆ چون به خوبی درک شود، اهمیت لحظه‌لحظه عمر Ú©Ù‡ به حق، هر ذره‌اش طلاست، دانسته Ù…ÛŒ‌شود Ùˆ همین، سرآغاز یک زندگی سراسر مثبت Ùˆ موثر است.
تا پیش از این در علم نوین کسب موفقیت، از نگاه به چشم‌اندازها Ùˆ خلق اهداف فرداها Ùˆ پس‌فرداها سخن به میان Ù…ÛŒ‌آمد Ùˆ ناخواسته آن وقتِ غنیمتِ «Ø§Ú©Ù†ÙˆÙ†» نادیده گرفته Ù…ÛŒ‌شد Ùˆ صرفا به کارِ نگارش همان فرداها Ùˆ پس‌فرداها Ù…ÛŒ‌آمد. فلسفه «Ø§Ø«Ø± مرکب» از این ذهنیت‌ها فراتر Ù…ÛŒ‌رود Ùˆ به همین لحظه اکنون Ù…ÛŒ‌پردازد Ùˆ همین‌جا را تنها نقطه تحول Ù…ÛŒ‌داند Ùˆ آن را فقط زمانی برای رویابینی نمی‌بیند. برنامه تحولی Ú©Ù‡ برای این «Ø­Ø§Ù„» ارائه Ù…ÛŒ‌کند، بسیار شورانگیز است Ùˆ به نوعی Ù…ÛŒ‌توان آن را نقشه راه فلسفه اثر مرکب دانست.
این کتاب را باید آمیخته با جان کنیم Ùˆ در اکنون‌مان جاری سازیم Ùˆ نتایج‌اش را هم در مقیاس یک عمرِ متشکل از امروزها Ùˆ این لحظه‌ها ببینیم Ùˆ بسنجیم Ú©Ù‡ گفت: «Ø²Ù†Ø¯Ú¯ÛŒØŒ آبتنی‌کردن در حوضچه اکنون است.»

خرید کتاب از دیجی کالا

خرید کتاب از اشجع

 

منبع : آی بازاریابی


برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .