پنج ویژگی محصولات و خدمات پرفروش

30 خرداد 1397

با ما همراه شوید تا 5 ویژگی کسب و کارها و محصولاتشان را به شما معرفی کنیم که این کسب و کارها در زمینه کاری خودشان جزو بهترین و پرفروش ترین ها می باشند .

Û±. استفاده از محصول شما آسان‌تر Ùˆ راحت‌تر از محصولات رقیب است

بسیاری از محصولات Ùˆ خدمات فروش خوبی ندارند، زیرا خرید Ùˆ استفاده از آن‌ها برای مردم بسیار دشوار است. مردم پرمشغله Ùˆ گرفتار هستند Ùˆ به آسایش اهمیت Ù…ÛŒ‌دهند. آمازون از بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی (آنلاین Ùˆ فیزیکی) به یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروشان دنیا تبدیل شده است .  زیرا یکی از آسان‌ترین مکان‌ها برای خرید موارد مختلف مورد‌نیاز مردم است. آمازون، امکان خرید با یک کلیک را ابداع کرد Ú©Ù‡ مصرف‌کنندگان را قادر Ù…ÛŒ‌سازد محصولات مختلف را تنها با یک کلیک خریداری کنند. جستجو Ùˆ خرید محصولات در هر ساعت از شبانه‌روز امکان‌پذیر است، تحویل آن‌ها رایگان است Ùˆ دارای ضمانت هستند.
چگونه Ù…ÛŒ‌توانید استفاده از محصولات Ùˆ خدمات را آسان‌تر، بی‌دردسرتر Ùˆ لذت‌بخش‌تر از محصولات رقبا سازید؟ حتی یک نوآوری در این حوزه Ù…ÛŒ‌تواند باعث برتری شما نسبت به رقبا شود.

 

۲. محصول شما مزایا و کیفیت بیشتری نسبت به رقیبان دارد و قیمتش با قیمت رقبا یکسان است

این مزایا یا ویژگی‌های جانبی، محصولتان را برای مشتری سودمندتر کرده Ùˆ یا استفاده از آن را آسان‌تر Ù…ÛŒ‌کند. حتی ممکن است محصول شما قیمت بالاتری نسبت به محصولات رقبا داشته باشد، اما اگر محصولی ممتاز باشد یا تجربه منحصر‌به‌فردی ایجاد کند Ùˆ میزان زمان هدررفته ناشی از استفاده محصولات Ùˆ خدماتی با کیفیت پایین‌تر را کاهش دهد، مردم حاضرند پول بیشتری برای خرید آن بپردازند.

شرکت چارلز شوآب درمیان دلالان سهام، به‌ندرت پایین‌ترین قیمت را برای محصولات خود در‌نظر Ù…ÛŒ‌گیرد Ùˆ به‌جای آن بر ارائه خدمات با تکنولوژی بالاتر Ùˆ ارتباط بیشتر با مشتری تاکید دارد. وال‌مارت Ùˆ هوم‌دیپات ارزان‌ترین فروشگاه‌ها نیستند، اما به‌خاطر قیمت‌های پایین، تنوع محصولات Ùˆ خدمات خوب، به ‌عنوان فروشگاه‌هایی با قیمت مناسب معروف شده‌اند.

همیشه مکانی ارزان‌تر از قهوه‌فروشی‌های استار باکس، تالی یا پیت برای خوردن قهوه وجود داشته است، اما این فروشگاه‌ها چنان تجربه خوشایندی برای مشتریان رقم Ù…ÛŒ‌زنند Ú©Ù‡ آن‌ها مشتاقانه حاضرند برای صرف قهوه در این مکان‌ها پول بیشتری بپردازند. علاوه بر خود قهوه، محیط قهوه‌فروشی‌های استارباکس برای استراحت کوتاه Ùˆ نوشیدن قهوه بسیار مناسب است، مخصوصا اکنون Ú©Ù‡ با ارائه اینترنت بی‌سیم رایگان برای اتصال به سرویس خدمات آنلاین، دوستان Ùˆ همکاران را بیشتر به ‌سوی خود جذب Ù…ÛŒ‌کند. هیچ‌یک از قهوه‌فروشی‌های بی‌شمار سرتاسر دنیا نتوانستند برند موفقی ایجاد کنند Ú©Ù‡ برای مشتریان تجربه‌ای قابل پیش‌بینی Ùˆ با‌ثبات به ارمغان آورد، تا این‌Ú©Ù‡ استارباکس به صحنه آمد.

 

Û³. محصول شما ارزان‌تر از محصولات رقیب است

به‌Ú©Ù…Ú© روش‌های کاراتر در تولید، کاهش مراحل تولید، برون‌سپاری به مکان‌های Ú©Ù…‌هزینه‌تر در دنیا، یافتن کانال‌های توزیع بهتر Ùˆ یا محدود‌کردن کارایی محصول به تامین نیازهای اساسی Ùˆ حذف زوائد آن، Ù…ÛŒ‌توانید قیمت محصولات پر‌تقاضا را کاهش دهید.
چالشی Ú©Ù‡ در استفاده از استراتژی رقابت قیمتی با آن رو‌به‌رو هستید، این است Ú©Ù‡ معمولا بعضی رقیبان سرسخت، مخصوصا اگر از به‌دست آوردن سهم بازار ناامید شده باشند، قیمت را کاهش Ù…ÛŒ‌دهند. حتی اگر قیمت شما بسیار پایین است، محصول یا خدمت شما باید ارزش قابل‌توجهی برای مشتری ایجاد کند تا در درازمدت کارساز باشد.

 

Û´. برند شما نسبت به رقبا اعتماد بیشتری جلب Ù…ÛŒ‌کند

مشتریان تجربه خود از برند شما را با معیار‌های مختلفی ارزیابی Ù…ÛŒ‌کنند Ùˆ مخصوصا، محصولات Ùˆ خدمات ارائه‌شده را با تصویری مقایسه Ù…ÛŒ‌کنند Ú©Ù‡ از شهرت برند شما در ذهن خود دارند. برند روش دیگری برای مشخص کردن «Ø§Ø¹ØªØ¨Ø§Ø±» شما در میان مشتریان است. ایجاد برند به زمان زیادی احتیاج دارد Ùˆ نمی‌توان مثل اشتباهی Ú©Ù‡ شرکت‌های دات‌کام در دهه Û±Û¹Û¹Û° انجام دادند، آن ‌را با Ø¢Ú¯Ù‡ÛŒ‌ها Ùˆ تبلیغات بزرگ Ùˆ گران ایجاد کرد. سال‌ها طول Ù…ÛŒ‌کشد تا یک کسب‌Ùˆ‌کار یا شخص اعتبار کسب کند Ùˆ ممکن است این اعتبار در یک چشم‌به‌هم‌زدن خدشه‌دار شود.
اجازه ندهید برندتان اتفاقی رشد کند. آن ‌را با طرح از پیش تعیین‌شده، با دقت Ùˆ با هدف گسترش دهید Ùˆ در هر کاری Ú©Ù‡ انجام Ù…ÛŒ‌دهید Ùˆ در هر تعاملی با مشتریان، این موارد را لحاظ کنید.

برند خود را به ‌وضوح تعریف کنید: برند کنونی شما چیست؟ جنبه‌های مختلف برند خود را تشریح کنید: مشتریان هنگام توصیف کسب‌Ùˆ‌کار شما برای دیگران از Ú†Ù‡ واژه‌هایی استفاده Ù…ÛŒ‌کنند؟ وقتی مردم درباره شرکت یا خدمات/محصولات شما صحبت Ù…ÛŒ‌کنند، بهتر است از Ú†Ù‡ واژه‌هایی استفاده کنند؟ هر روز Ú†Ù‡ کارهایی Ù…ÛŒ‌توانید انجام دهید تا وقتی مردم درباره شما فکر Ù…ÛŒ‌کنند، مثبت‌ترین واژه‌ها Ùˆ تصاویر به ذهنشان بیاید؟ وقتی از مشتری Ù…ÛŒ‌خواهید به شما اعتماد کند Ùˆ محصولات Ùˆ خدمات شما را بخرد، Ú†Ù‡ تعهداتی به او Ù…ÛŒ‌دهید؟ پس از اینکه مشتری از شما خرید کرد، به Ú†Ù‡ تعهداتی پایبند Ù…ÛŒ‌مانید؟ مخصوصا، آیا با مشتریان خود آن‌قدر خوب رفتار Ù…ÛŒ‌کنید Ú©Ù‡ شما را با علاقه Ùˆ اشتیاق، به دیگران توصیه کنند؟

 

Ûµ. محصول شما بیش از محصولات موجود، با علایق مشتریان هم‌خوانی دارد

محصول Ø´Ù…ا بیشتر از محصولات سایرین با علایق Ùˆ آرزوهای مشتریان هم‌خوانی دارد. قبل از اختراع تلفن‌همراه، ایمیل، ارسال پیام‌های اینترنتی یا Ú¯ÙˆÚ¯Ù„ØŒ تعداد Ú©Ù…ÛŒ از مشتریان متقاضی چنین امکاناتی بودند Ùˆ یا حتی تصوری از این موارد داشتند، اما هر‌یک از این محصولات جدید با ظهور خود، بازارهای وسیع موجود را تحت ‌سلطه گرفتند. آن‌ها عطش ما برای کسب خشنودی سریع، دسترسی آسان Ùˆ برقراری ارتباط را فرونشاندند Ùˆ احساس فوق‌العاده جامعه‌ای با حضور همراهان هم‌فکر Ú©Ù‡ دوست داریم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم را به ‌ما اعطا کردند.

به‌همین‌دلیل است Ú©Ù‡ رسانه‌ها، بازی‌ها Ùˆ دستگاه‌های تلفن‌همراه آنلاین سهم بسیار عظیم‌تری از بازدیدکنندگان را به نسبت بازارهای تلویزیونی قدیمی به ‌خود اختصاص داده‌اند. ما ذاتا مخلوقاتی اجتماعی هستیم Ùˆ سرگرمی‌های تعاملی را دوست داریم. ابزارهای ارتباط فردی چنان اثر عمیقی بر ما Ù…ÛŒ‌گذارند Ú©Ù‡ به جزء ضروری زندگی ما تبدیل شده‌اند.

 

منبع: Ù…دیر سبز


برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .